Licence Creative Commons

Nezvratný důkaz: Rusové vyzbrojují separatisty tanky a BVP

02. 09. 2014
V posledních hodinách se vynořilo několik fotografií z ukrajinského bojiště, na kterých figuruje obrněná technika, kterou má ve výzbroji pouze Rusko a její přítomnost na Ukrajině tedy nezpochybnitelně dokazuje, že Rusko vyzbrojuje separatisty tanky. Jedná se o KOT/BVP řady BTR-82A (prototyp 2009, do výzbroje RF zaveden 2013) a specifickou modernizaci tanku T-72B3 (do výzbroje RF zaveden na konci roku 2013).

Zde můžete vidět BTR-82A, před kterou pózují separatisté:


Krom toho existuje i video, na kterém jsou separatisté s BTR-82A zachyceni.

(EDIT: vedle pár lidí zpochybňovalo, že jde o výhradně ruskou BTR-82A a tvrdili, že nevidí rozdíl mezi BTR-82A a klasickým, i Ukrajinou používaným BTR-80. Pro takové jsem vytvořil fotografickou příručku k rozeznání BTR-82A/-80/-3U.)
(EDIT2: kat na D-F měl připomínku, že BPPU byla i na BTR-80A, které bylo exportované mj. do Maďarska a zda se dá dokázat, že se jedná o ruské BTR-82A a nikoli o BTR-80A. Ano, dá: z videa, byť je špatné kvality, se dá rozpoznat termovize TKN-4GA unikátní pro BTR-82A.)

Ruskou T-72B3 lze pak snadno a průkazně poznat podle toho, že je na ní termovizer/ozařovač cílů 1K13 nahrazen systémem Sosna-U: na následující koláži můžete vlevo vidět systém 1K13 z T-72B, vpravo Sosna-U z T-72B3 a dole pod nimi můžete vidět fotografii věže T-72B3 s jasně viditelnou Sosnou-U, jak leží ohořelá a explozí munice v karuselu odhozená ze zničeného tanku na Ukrajině v "kotli" pod Ilovajskem:(Pozn.: tuto konkrétní T-72B3 separatisté opustili a zajala ji ukrajinská armáda, která ji natočila na video [které se Rusové pokusili vyvrátit, viz mé vyvrácení jejich vyvrácení] a použila v boji, kde byla zničena. Samotná její přítomnost na Ukrajině, lhostejno, že s ukrajinskými "rychlými pruhy", ale dokazuje, že ji tam dodalo Rusko/Separatisté, protože jinak se tam vzít nemohla. A ano, T-72B3 je ten tank, se kterým se Rusové chlubili v tomto ročníku Tankového Biatlonu.)

EDIT2: máme další důkaz a ještě mnohem lepší:Kolona čerstvých přírůstků pro povstalce se totiž potkala s řidičem, který měl nejenže zapnutou full-HD kameru pro pojišťovnu, ale ještě se mu do ní embedovaly GPS souřadnice.
Naopak kolona T-72B s Kontakt-5, kterou se ohání iDnes, je neprůkazná, protože Kontakt-5 se mohla vyskytnout i na ukrajinských T-72.

Proč ale Moskva začala na Ukrajinu posílat techniku, která ji usvědčuje? Určitě se nejedná o náhodu: na portále Palba.cz je diskutujícím mepu (což je jeden z o dění na Ukrajině nejlépe informovaných představitelů odborné veřejnosti) dlouho doloženo, že Rusové vozili k ukrajinským hranicím desítky kusů tanků T-64, které byly z výzbroje ruské armády vyřazeny již před mnoha lety, ale na Ukrajině se používají a tudíž jejich přítomnost u ukrajisnkých hranic neměla jiný smysl, než že je Rusové mohli "popiratelně" předat separatistům. Stejně tak separatistům "popiratelně" předávali BTR-80 a BMP-1 a -2.

Rusové plánovali obsazení jihovýchodní části Ukrajiny po mnoho let. V době, kdy anektovali kusy Gruzie (krom Osetie čačtí ruští chlapci z VDV obsadili i Abcházii, která je od Osetie několik set kilometrů na západ, byl tam naprostý klid a s děním v Osetii neměla lautr nic společného krom toho, že tam byla ruská menšina; tato anexe byla ve srovnání s anexí Osetie provedana naprosto bez záminky a ospravedlnění) se Žirinovský, což je takový ruský testovací subjekt, jak světová veřejnost zareaguje na ruské nehoráznosti, nechal slyšet, že po Gruzii si Rusko podá Ukrajinu.

V roce 2009 byla Rusy vydána kniha na téma "ukrajinští fašísti vyvražďují ruskojazyčné Ukrajince", jejíž zápletka jako by kopírovala nynější dění v podání Kremlu: zlí "fašísti s trojzubcem" zahájí pro nic za nic s pomocí Prohnilého Západu genocidu ruskojazyčné menšiny na Ukrajině. Rusko se na to nemůže dívat, takže tam nejprve posílá dobrovolníky a zbraně a pak tam napochoduje naostro s tanky.

Doněcká Lidová Republika také není žádné "lidové hnutí": Andrej Purgin na ní pracuje od roku 2005 a začal v reakci na Oranžovou revoluci, tzn. hrozbu, že by Ukrajina nemusela vždy jít na ruku Kremlu. Přečtěte si rozhovor s ním: nijak se netají tím, že by chtěl podobně obsadit i Charkov, Oděsu a další města, kde nyní vládne freneticky pro-Ukrajinská a proti-Ruská atmosféra, jak dokládají nestranné zápisky Čecha, který projel na motorce z Ruska přes Doněck až na západní Ukrajinu a domů. Jak? V tom má Purgin jasno: »Připravujeme povstání v Oděse, Záporoží a Charkově«. Menšina může snadno ovládnout většinu: stačí jí být dostatečně odhodlaná a organizovaná.

Ukrajinci jsou chudáci. Jednotlivé lidičkové jsou tam zmanipulováni, aby posloužili jako potrava pro děla v boji Ruska za vytvoření nárazníku, "Novorasíji", proti zbytku světa.
Za nárazník pro Rusko umírají domobranci z Doněcké a Luhanské oblasti, kterým Rusové 5 let cpali do hlav, že na ně Kyjev plánuje genocidu.
Za nárazník pro Rusko umírají dobrovolníci z Ukrajiny (nikoli "západní", ale celé: je snad Oděsa "Západní Ukrajina"?), o kterých mají separatisté povely, že je nesmí brát do zajetí, ale mají je rovnou popravovat.
Za nárazník pro Rusko umírají ukrajinští vojáci, povolaní na frontu, kde je Rusy dodané salvové raketomety doslova decimují.
Za nárazník pro Rusko umírají ruští vojáci (600-2000 mrtvých), povolaní zmařit jakékoli vojenské akce "fašístů" z Kyjeva. Podotýkám, že když nás v roce 1968 obsazovaly armády Varšavské Smlouvy, sovětským brancům též nakukali, že jedou bránit "fašístické kontrarevoluci". Kdykoli jakýkoli Rus pronese slovo "fašísta", buď lže nebo má vymytý mozek.
A za nárazník pro Rusko umírají civilisté, kteří jsou v dopadových oblastech dělostřeleckých přestřelek -- nebo kteří mají stejnou civilní Ladu, jakou používají "záškodnické oddíly" separatistů k tomu, aby granátometem ostřelovaly zásobovací kolony UKRA.

Nejedná a nikdy se nejednalo o národně-osvobozenecký boj.

Že se jedná o boj na sebeurčení si myslí pouze zneužití domobranci z Doněcka a Luganska, kterým se "Novoruská" suita s Purginem v čele chystá bodnout nůž do zad: jasně to bylo vidět nyní, kdy lidoví zástupci Doněcka při vyjednávání řekli, že chtějí autonomii v rámci Ukrajiny, což Purgin vzápětí dementoval s tím, že nechtějí autonomii v rámci Ukrajiny, nýbrž -- jak řekl Putin -- "Novorusko" jako samostatný státní útvar.

Jedná se jen a pouze o dlouhodobý strategický cíl Moskvy; o vytvoření onoho nárazníkového pásma, o kterém jsem psal v pojednání o válce a životních zájmech států.

A to, že Moskva začala na Ukrajinu namísto "popiratelné" techniky posílat tu "nepopiratelnou" je jasný signál. Je to vzkaz odborné veřejnosti, která si toho všimne. Ten vzkaz podle mne zní takto:
»Už si ani na nic nehrajeme: jakýkoli postup UKRA dorovnáme našimi lidmi a technikou, včetně té nejmodernější. Nemáte šanci. Přistupte na všechny naše podmínky nebo nejenže založíme Novorusko, ale Ukrajinu dobyjeme až po linii Oděsa-Charkov. Bez toho, aby se tam objevila jediná ruská frčka. A na angažmá NATO rovnou zapomeňte, protože my jsme jaderná velmoc a pokus se nám postavit na odpor by vyústil ve Třetí Světovou Válku.«

Existuje řešení? Ano, existuje, ale nikomu se nelíbí.

Západ musí udělat totéž, co Rusko, vyslyšet ukrajinské volání o pomoc a dodat UKRA letecké přesně naváděné zbraně k likvidaci dělostřelectva, zejména salvových raketometů, které jinak způsobí skutečně druhoválečné ztráty -- ale zároveň a jedním dechem musí dodat, že chápe obavy Ruska ze šíření NATO, že uznává, že bylo Rusko v minulosti zavedeno sliby o nešíření NATO, které vyřkli politici, kteří k tomu neměli pravomoc... A že si pro Ukrajinu přeje neutrální status, kdy tam nebudou zbraně dodávat a snažit se zemi ovládnout ani Američané, ani Rusové: že Rusové stáhnou svá vojska, odzbrojí své separatisty a "uzavřou hranice" a mezinárodní a výměnou dostanou meziinstituční, podepsanou smlouvu přiznávající Ukrajině neutrální status úplně stejný, jako mělo studenoválečné Rakousko a explicitní, právoplatnými zástupci NATO podepsanou záruku, že neutrální Ukrajina nikdy nebude členem NATO.

Díky Bohu takto rozumné hlasy již zaznívají: americký politilog a ex-důstojník z Westpointu, John Mearsheimer, jasně říká, že zájmy velmocí existují, Moskva nepřipustí, že by neměla nárazníkové pásmo a jediné řešení je, zasadit se o neutrální Ukrajinu. Totéž již dříve navrhoval Kissinger.

Teď jen aby jim ještě někdo naslouchal... A aby západ upustil od marných sankcí, ve kterých si Rusové -- národ, který není nikdy spokojený dokud nemá silného vnějšího nepřítele, o kterém mají dojem, že je utlačuje, ohrožuje a zabírá jim jejich právoplatné místo na slunci -- jen libují a namísto toho daroval Ukrajině přesně naváděnou munici, potřebnou pro zastavené ruské proxy-invaze a salvových raketometů a konečně si s Ruskem férově vyříkal šíření NATO.


Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.