cover72>úvahy>Až se k nám právo vrátí... 


Nálepky

Psychologie války

Vznik nacionalismu

Zakazovači a bazény

Lovci čarodějnic

PR manipulátory

Nulová tolerance?

Plíživost totalit

Definice pravice&levic

Nebezpečné věci

Demokratičtí pokrytci

Negativa facebooku

Iluze racionality

Duševní vlastnictví

Znalci správna

Základní principy

Robinhoodismus

Škodí internet?

Zákaz hotovosti

Hnus kolektivismu

Zelené vraždění

Nevoluce

Až se k nám právo...

Socialní inženýři

Kolektivní rasismus

Nebezpečí aktivismu

Letní čas? Zlo.

Mlácení rasismem

Neviditelná ruka trhu

Licence Creative Commons

Až se k nám právo vrátí...

13. 12. 2010
Znáte kapelu Spiritual Kvintet? Za "reálného socialismu" měli písně, oslavující svobodu a podkopávající režim. Jako malý jsem je poslouchal na gramofonových deskách - a jelikož jsem si matně vzpomínal i na slova, nedávno jsem si je zase pustil a nestačil se divit, jak jsou slova psaná původně proti komunistické totalitě znova aktuální.
"Chci sluncem být, a ne planetou - až se k nám právo vrátí
Chci setřást bázeň staletou - až se k nám právo vrátí
/: Já čekám dál; já čekám dál; já čekám dál; až se k nám právo vrátí. Vrátí! :/


"Kam chci, tam půjdu - a co chci budu číst; až se k nám právo vrátí"
Můžete skutečně chodit, kam chcete. Tedy dokud se nepokusíte demonstrovat proti vládnoucí garnituře nebo naopak pokud nehrozíte narušením demonstrace levicových aktivistů (třeba svou pouhou přítomností). A Číst můžete cokoli, co je politicky korektní.

"Na co mám chuť, to budu jíst - až se k nám právo vrátí"
Pokud stát neusoudí, že by tím jeho daně platící majetek mohl uškodit sám sobě a to či ono jídlo mu nezakáže. Třeba jako "nezdravé pokrmy" a kořenění v New Yorku či nezdravé Happy Meal jinde. Ale je to pro vaše zdraví, takže přece nemusíte jíst to, na co máte chuť. Stát vám pomůže si vybrat lépe. Ať chcete, nebo ne.

"Já nechci už kývat, chci svůj názor mít - až se k nám právo vrátí"
Hlavně pozor, aby vás nezatkli za "extremismus". Zítra totiž může být extremismem i prostý nesouhlas se zeleným náhledem na svět, euroskepticismus, který už EU ústy svého nedemokraticky "zvoleného" prezidenta prohlásila za "škodlivý" světonázor, proti kterému se musí "bojovat" nebo nesouhlas s "global governance" a vůbec globalismem, který za nepřátelskou ideologii prohlásil prozměnu Obama se svými neomarxistickými přáteli.. Stejně jako se před lety bojovalo proti zlotřilým myšlenkám volného trhu a demokracie.

"Já chci svůj život jako člověk žít - až se k nám právo vrátí"
Bezpečnostní složky mají svérázné pojetí toho, co to znamená "žít jako člověk". Zahrnuje to spoustu milých procedur, osahávání, svlékání do naha (přinejmenším virtuální) a život pod neustálým dohledem kamer a odposlechů. Tedy pardon, "monitorování", protože na odposlech je potřeba povolení, zatímco na odposlech-monitorování jen mail telefonnímu operátoru.

"Ref.: A proto zpívám - /: já čekám dál; já čekám dál; já čekám dál - až se k nám právo vrátí :/"

"Chci klidně chodit spát - a beze strachu vstávat; až se k nám právo vrátí"
Když ono je pro Policii nejpohodlnější, když zatýká lidi s nepohodlnými názory ve 4 ráno. To totiž většina slušných lidí spí, což věděli už drábové přijedivší pro jistého politicky nekorektního potížistu jménem K.H.Borovský. Sociálka pak rodičům s nepohodlnými názory nebo "příliš alternativním životním stylem" (čtěte: "matka nemá mobilní telefon") zabavuje děti nejraději ráno, těsně po probuzení.

"Své děti po svém vychovávat - až se k nám právo vrátí"
To vysvětlujte v Německu - pokud máte na to, co by mělo být vtloukáno do hlav vašim dětem jiný názor, než vláda a děti odmítnete posílat například na hodiny indoktrinace homoaktivismem ("sexuální výchova" a'lá "kdo se nechce sprchovat s/očumovat homosexuálem, je extremista, homofob a patří za mříže"), neomarxismem ("enviromentální výchova" a'lá "lidí je moc a jejich počet se musí zredukovat; průmysl je špatný") či jiné "výchovy" - jinak řečeno, pokud si myslíte, že od výchovy dětí jsou to jejich rodiče a ne stát, budou vám děti násilím a proti vůli jak vaší, tak oněch dětí uneseny a zavřeny do děcáku - pro jejich dobro. Indoktrinace školským systémem je totiž důležitější, než zachování funkční rodiny s láskyplnými vztahy. A u nás už se objevují také první kapky - např. jistá psycholožka se nechala slyšet, že rodiče nemohou zvládnout výchovu sami a musí je doplnit (či nahradit) Stát. Jistě; děti vychovávané v rodinách by drze mohly mít jiné názory, než se Státu líbí! A to je, přirozeně, nepřípustné.

"Už se těším, až se narovnám - až se nám právo vrátí"
To vysvětlujte těm občanům, kteří otevřeně deklarují touhu se hrbit v diktatuře, protože "té svobody už je příliš". Nejedná se přitom o komunisty, ale o lidi svázané strachem ze svobody, hledající svou spásu v "lehké" diktatuře. Nedojde jim, že se diktatura nikdy nespokojí s tím, co má. A chtějí ji vnutit všem ostatním - "pro jejich dobro".

"Své věci rozhodnu si sám - až se k nám právo vrátí"
Momentálně za vás vláda rozhoduje "jen" to, zda se budete pásat v autě, jakými žárovkami svítit a jaké si nesmíte koupit televize, sprchové hlavice a okna. Mohli byste se totiž rozhodnout "špatně", což je prostě nepřijatelné. Vláda přece rozhodne za vás, lépe. Pro vaše dobro!

"A proto zpívám - /: já čekám dál; já čekám dál; já čekám dál - až se k nám právo vrátí :/"

Tak co - vrátilo se právo? Nebo jen přijelo na výlet, porozhlédlo se po okolí a po dvaceti letech zase vyděšeně uteklo?
Nebo - a to spíše - bylo vyštváno?


Zpět na ostatní články

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

Vzkaz autoru

Na článek můžete reagovat použitím následujícího formuláře.
Váš komentář:

Váš e-mail (očekáváte-li reakci z mé strany):

Níže prosím opište dvě zdeformovaná slova z obrázku do rámečku pod nimi.
Jedná se o ochranu proti zasílání spamu, protože počítačoví roboti ona slova nedokáží rozluštit. Pokud je nedokážete rozluštit ani vy, kliknutím na ikonku reproduktoru se vám přehrají.